Dlaczego nie, Słaba płeć?, Miłość do kwadratu… Lista polskich komedii romantycznych

zakochana para

Dla jednych oglądanie komedii romantycznych stanowi świetną zabawę, natomiast inni uważają ten gatunek filmowy za tandetny i przereklamowany. Nie da się jednak ukryć, że komedie romantyczne często odwołują się do marzeń o znalezieniu prawdziwej miłości, której pragnie niemal każdy człowiek. Poznaj listę popularnych polskich komedii romantycznych.

Polska komedia romantyczna Dlaczego nie

Komedia romantyczna Dlaczego nie opowiada historię Małgosi, która w poszukiwaniu wymarzonej pracy i miłości swojego życia przybywa do Warszawy. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z jej planem, ponieważ po ukończeniu studiów na Akademii Sztuk Pięknych, dziewczyna wciąż pracuje w firmie cateringowej. Jednak nie rezygnuje ze swoich marzeń, próbując zdobyć posadę w jednej z agencji reklamowych. Tak poznaje prezesa firmy Janka, którego w pierwszej chwili bierze za ochroniarza. Dlaczego nie to polska komedia romantyczna pełna dziwnych pomyłek i zbiegów okoliczności. W filmie w rolach głównych występują Anna Cieślak i Maciej Zakościelny.

Komedia romantyczna Słaba płeć?

Słaba płeć? to komedia romantyczna w reżyserii Krzysztofa Langa. Fabuła filmu kręci się wokół Zośki, która jest ambitną i silną kobietą sukcesu pracującą w jednej z warszawskich korporacji. Całkiem dobrze odnajduje się w męskim świecie, stopniowo pnąc się po szczeblach kariery. Jednak życie w luksusie wciąż nie znajduje się w zasięgu jej ręki, ponieważ zamiast w ekskluzywnym apartamencie mieszka w kawalerce na kredyt, jeździ średniej klasy samochodem w leasingu i cały czas udaje kogoś, kim nie jest. Do tego nieoczekiwanie zostaje zwolniona z pracy przez szefa, któremu zależy tylko na jego własnych interesach. Nieprzyjemne wydarzenia, sprawiają, że Zośka postanawia zmienić swoje życie i zawalczyć o to, co jest dla niej naprawdę ważne, czyli miłość, szacunek i pracę zapewniającą spełnienie. Przy okazji zamierza utrzeć nos nieuczciwemu byłemu szefowi.

Miłość do kwadratu — polska komedia romantyczna

Kolejna polska komedia romantyczna to Miłość do kwadratu. Przedstawia ona losy nauczycielki Moniki prowadzącej podwójne życie, aby spłacić długi ojca. Dorabiając po godzinach jako modelka Klaudia, poznaje ona na jednej z sesji zdjęciowych flirciarskiego dziennikarza Enzo. Od razu wywiązuje się między nimi pragnienie rywalizacji, które z czasem zmienia się w zakochanie. Niczego nieświadomy Enzo zostaje wciągnięty w miłosną grę, w której spotyka się jednocześnie z Moniką i Klaudią, nie wiedząc, że jest to ta sama kobieta (stąd też wziął się tytuł filmu). W rolach głównych można zobaczyć Adriannę Chlebicką i Mateusza Banasiuka.

Polskie komedie romantyczne mają swoich miłośników, ale także zagorzałych przeciwników. Dla niektórych obrazy przedstawiane w tego rodzaju produkcjach są mocno przerysowane i nierealne. Jednak w pewien sposób pozwalają na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i trochę się pośmiać. A jakie jest Twoje zdanie na temat polskich komedii romantycznych? Lubisz ten gatunek filmowy czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *