Sukienka wizytowa do pracy, na spotkania. Jak dopasować elegancką sukienkę?

elegancka sukienka

Przestrzeń biurowa wymaga odpowiednio dobranego stroju do pracy, który jest wyznacznikiem klasy, stylu oraz sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Biznesowy dress code wiąże się z pewnymi ograniczeniami modowymi, jednak sukienka wizytowa do pracy wcale nie musi być nudna. Jak wybrać sukienkę biznesową?

Jak dopasować elegancką sukienkę?

Elegancka sukienka ma wiele twarzy, inną kreację zakładasz na wieczorne spotkania, w innej wybierasz się na biznesowy lunch, jeszcze inną zakładasz na co dzień do biura. Jeżeli charakter Twojego zatrudnienia obwarowany jest ubraniowym dress code i wymaga eleganckiej odzieży postaw na sukienki wizytowe do pracy, w których będziesz się czuła jednocześnie profesjonalnie i kobieco.

Wybierając elegancką sukienkę do biura lub na firmowe spotkanie zrezygnuj z wymyślnych fasonów, efektownych zdobień i krzykliwych kolorów. Stylowa sukienka do pracy powinna być prosta, skromna i jednocześnie pełna wyrazu. Dopasuj sukienkę wizytową do zasad, które panują w Twojej firmie, do zajmowanego stanowiska oraz rodzaju sylwetki. Pamiętaj, że w pracy nie wypada epatować negliżem, wybieraj stylowe kreacje o długości midi, z zakrytymi ramionami i niezbyt głębokim dekoltem.

Sukienka wizytowa do pracy – czym kierować się w wyborze?

Jeżeli Twoja firma nakłada obowiązek ujednoliconego wizerunku pracowników pamiętaj, że nie możesz sobie pozwolić na odstępstwa od ustalonych zasad ubioru. Kiedy pracujesz w banku, kancelarii prawnej, Twoja praca związana jest z bezpośrednim kontaktem z klientami, negocjacjami i podpisywaniem kontraktów wybierz sukienkę biznesową o ołówkowym kroju, w stonowanej kolorystyce, do której możesz dobrać delikatną apaszkę. Biznesowy dress code dopuszcza sukienki wizytowe do pracy w kolorze czerni, odcieniach granatu bądź szarości.

Kiedy regulamin Twojej korporacji godzi się na odstępstwa od tradycyjnych zasad możesz zdecydować się na mniej formalny wizerunek i założyć sukienkę wizytową w stylu smart casual, który dopuszcza długość nieco powyżej kolan w odważniejszych kolorach.

Jeśli pracujesz w tzw. branży kreatywnej możesz postawić na sukienkę do pracy w subtelne wzory, jednak wtedy pamiętaj o prostym fasonie. Elegancka sukienka w delikatne kwiatowe printy doda kobiecości, powinna jednak spełniać wymogi właściwego kroju i długości.

Jaka powinna być elegancka sukienka?

Elegancka sukienka do pracy powinna się charakteryzować ponadczasowym wyglądem i jednocześnie zapewnić Ci wygodę noszenia. Podczas długiego dnia w biurze musisz czuć się komfortowo, elegancka sukienka nie może ograniczać i krępować ruchów, powinna być idealnie dopasowana do typu Twojej figury.

Niezależnie od tego jaki nosisz rozmiar w sukience wizytowej do pracy możesz wyglądać stylowo, a profesjonalny wizerunek warto podkreślić delikatną biżuterią lub modnym zegarkiem. Pamiętaj, że w biznesowych relacjach najlepiej zachować umiar, dlatego niezależnie od tego czy jesteś w pracy, czy na firmowym spotkaniu zawsze stawiaj na proste, eleganckie sukienki pełne smaku i klasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *