Dlaczego nie warto ulegać zmieniającej się modzie?

modne zakupy

Nieustannie zmieniająca się moda może przyprawić o zawrót głowy. Co jakiś czas na topie są nowe trendy, a stare odchodzą w zapomnienie. Zatem uleganie modzie wydaje się zupełnie nieuzasadnione. Poznaj argumenty za tym, aby zachować zdrowy rozsądek, gdy chcesz ubierać się zgodnie z obowiązującymi trendami.

Ulegając modzie można zatracić własny styl

Czasami rzeczywiście trudno nadążyć za zmieniającą się modą. Ubrania, które niemal wszyscy nosili jeszcze kilka miesięcy wcześniej, dziś odchodzą w zapomnienie. Zatem pojawia się pytanie, czy w ogóle warto podążać za trendami? Nieustanna presja, aby zawsze być na topie, może być bardzo męcząca. Ubieranie się zgodnie z obowiązującą modą prowadzi do zatracenia własnego stylu. Należy zastanowić się, czy ślepe podążanie za modą jest tego warte. Lepiej postawić na ubrania, które lubisz nosić i czujesz się w nich dobrze. Skoro moda i tak się niedługo zmieni.

Podążanie za modą to niepotrzebne wydatki

Kolejnym argumentem za tym, dlaczego nie warto ulegać zamieniającej się modzie, jest niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Wymiana wszystkich ubrań w garderobie generuje bardzo wysokie koszty i nie służy środowisku naturalnemu. Ślepy konsumpcjonizm prowadzi do marnotrawstwa. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odzieży wykonanej z wysokiej jakości tkanin, które posłużą Ci dłużej niż przez jeden sezon. Czy wtedy nie będziesz bardziej zadowolona z zawartości swojej szafy?

Jak uleganie modzie prowadzi do bałaganu w szafie?

Podążanie za trendami to pewna pułapka, w którą często dają się złapać osoby śledzące, jak zmienia się moda. Kupowanie kolejnych ubrań skutkuje szybkim przepełnieniem szafy, więc coraz trudniej utrzymać w niej porządek. Paradoksalnie posiadanie zbyt wielu rzeczy w garderobie sprawia, że znacznie trudniej podjąć decyzję, co na siebie założyć. Bardzo często wiele z zakupionych ubrań w ogóle nie zostaje wykorzystana, ponieważ trudno je odnaleźć w szafie, zapomina się o nich lub nie ma odpowiedniej okazji, aby je włożyć. Po sezonie stają się one niemodne, więc wymienia się je na nowe.

Znacznie lepiej postawić na uniwersalne ubrania, które pozwolą Ci stworzyć wiele zestawów i będą pasowały na niemal każdą okazję. W ten sposób łatwiej utrzymasz odzież w ryzach w swojej szafie. Przyjmij zasadę, że jeśli nie wiesz, na jaką okazję można założyć daną rzecz lub nie masz ubrań, które do niej pasują, po prostu zrezygnuj z zakupu.

Czy zmieniająca się moda jest dla wszystkich?

Chociaż podążanie za modą wydaje się bardzo kuszące, to należy pamiętać, że nie każda osoba będzie dobrze się prezentowała w danej stylizacji. Źle dopasowane do figury ubrania zdecydowanie nie dodają uroku, a noszenie ich odbiera pewność siebie. Zmieniająca się moda skupia się zwykle na standardowych sylwetkach, więc osoby o nieco innych kształtach mogą mieć problem z dopasowaniem ubrań do swojej figury.

Podążanie za trendami wcale nie musi być złe. W końcu każdy chce prezentować się modnie. Jednak warto zachować zdrowy rozsądek i stawiać raczej na stylowe dodatki niż wymieniać co sezon całą garderobę.

2 responses on “Dlaczego nie warto ulegać zmieniającej się modzie?

  1. Sonia

    Ja nie ulegam zmieniającej się modzie, bo mam ogromną świadość siebie i wiem w czym wyglądam dobrze i co jest mi potrzebne, a czego kompletnie nie bede nosić

  2. Tamara

    Żyjemy mikrotrendami, teraz w dobie TikToka bardzo to widać, dużo dizeciaków interesuje się dokładnei tym samym, wygląda tak samo i tak dalej…. Z bólem serca trzeba przyznać, że internet zabija indywidualność 🙁 Jesteśmy wszyscy ubrani jak kopie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *