Pufy zamiast foteli? Jakie rodzaje puf wybrać do salonu?

Pufa do salonu

Pufa to bardzo praktyczny mebel, który coraz częściej znajduje się zarówno w małych, jak i dużych, minimalistycznych salonach. Jest stosunkowo tania (a na pewno tańsza niż nowoczesny fotel) i funkcjonalna. A na jaki rodzaj pufy warto się zdecydować? I na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jakie pufy wybrać do salonu?

Wybór jest naprawdę ogromny… Dostępne na rynku pufy różnią się kształtem, kolorem, a także materiałem, z jakiego są wykonane. Niektóre pełnią tylko rolę podnóżka, inne łączą w sobie funkcję fotela, podnóżka i schowka na najpotrzebniejsze, salonowe akcesoria. Zatem na który model się zdecydować? Jak wybrać praktyczną i jednocześnie estetyczną pufę do salonu?

Pufy porównasz i wybierzesz na https://www.meblobranie.pl, gdzie oprócz tych klasycznych, okrągłych mebli do salonu, znajdziesz designerskie pufy dla dzieci. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretny model, musisz zastanowić się, czy chcesz, aby pufa była jednym z głównych mebli w salonie, czy będziesz ją tylko dostawiać, gdy przyjdą goście? Musisz również zdecydować, czy wolisz pufę, która będzie idealnie dopasowana do stylu wnętrza, czy taką, która będzie znacznie od niego odbiegać, a tym samym doda charakteru. Dobierz ją też do rozmiaru pomieszczenia. Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą przestrzenią, wybierz model, który swoim komfortem dorówna wygodnym fotelom.

Jaka pufa do salonu?

Pufa do małego salonu

A skoro mowa o niedużej przestrzeni, to jaka pufa sprawdzi się w małym salonie? Na pewno taka, która będzie pełnić kilka funkcji jednocześnie, czyli sprawdzi się zarówno jako fotel, jak i podnóżek czy szafka. Możesz również zdecydować się na nieco większą pufę stolik z dwoma, a nawet trzema szufladami. Taki mebel przyda się nie tylko w salonie, ale również w przedpokoju, gdzie będzie pełnić funkcję siedziska, na którym można przysiąść, by ubrać buty. Idealna pufa do małego salonu to również ta klasyczna, okrągła o niewielkich rozmiarach. W tym przypadku powinieneś wybrać model dopasowany do stylu pozostałych mebli, w tym rogówki czy sofy. W małych pomieszczeniach sprawdzą się przede wszystkim jasne pufy, dlatego wybierz model w odcieniach szarości, beżu czy pudrowego różu, który optycznie powiększy wnętrze.

Nowoczesne pufy do salonu

Nowoczesne pufy to przede wszystkim welurowe modele, które sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour. Takie meble najczęściej dostępne są w ciemnych kolorach, takich jak granat, bordo czy butelkowa zieleń. Dużą popularnością cieszą się również okrągłe pufy velvet na metalowych nóżkach. Te z kolei będą pasować do industrialnych, minimalistycznych wnętrz. Z kolei jeśli dysponujesz nieco większą przestrzenią, możesz zdecydować się na eleganckie, tapicerowane pufy ławki ze schowkiem. Takie modele są niezwykle praktyczne, a na dodatek pomieszczą 2 a niekiedy nawet 3 osoby. Z kolei miłośnicy skandynawskich salonów, mogą pomyśleć o pufach na drewnianych nóżkach, szczególnie tych wykonanych z jasnego drewna.

2 responses on “Pufy zamiast foteli? Jakie rodzaje puf wybrać do salonu?

  1. Władysław

    Puf zamiast fotela? Tylko u młodych ludzi, w pokojach dziecięcych. Brak oparcia bardzo doskwiera. Zwłaszcza starszym osobom. Nie mówiąc o tym, że taki puf jest mało stabilny.

  2. niebieski ptak

    Jak dla mnie pufy są dobre dzieci albo dla gości, których chcemy się szybko pozbyć… niewygodne to strasznie przecież, dziwi mnie, że ktoś aranżuje je dobrowolnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *