Zabawki edukacyjne dla dzieci – 5 pomysłów na prezent na święta

Maluch podczas zabawy

Prezenty na święta to ogromna radość nie tylko dla maluchów, kiedy ujrzą pod choinką wymarzoną zabawkę, ale też dla rodziców, którzy mogą później oglądać uśmiech na twarzy swoich pociech. Oczywiście, często nie obywa się bez przejściowych trudności dotyczących wyboru wyjątkowego i wartościowego prezentu. Dlatego śpieszymy z pomocą i prezentujemy kilka ciekawych propozycji na zabawki edukacyjne dla dzieci.

  1. Tęczowa kostka
  2. Pchacz grający
  3. Jeździk
  4. Rowerek biegowy
  5. Interaktywna maskotka Piesek

1. Tęczowa kostka

To świetny wybór dla tych maluchów, które niechętnie chodzą spać. Jest to projektor w delikatnych kolorach, zawierający aż do 90 różnych kombinacji gry światełkami. Dodatkowo odtwarza różne melodie i rzuca na ścianę światełka, tworząc przyjemną i odprężającą atmosferę, która utuli do snu nawet najbardziej oporne na sen maluchy.

2. Pchacz grający

Rocznym dzieciom z pewnością przypadnie do gustu grający pchacz, który pomoże im w nauczeniu się trzymania równowagi i usprawni naukę chodzenia. Stanowi świetną podpórkę podczas robienia kroków i może towarzyszyć temu muzyczka, dobywająca się z głośniczków. Jest to nie tylko pomoc w nauce chodzenia, co centrum zabawy, ponieważ tego typu pchacze, często mają możliwość blokady kółek, dzięki czemu maluch może bawić się panelem znajdującym się z przodu. Przeważnie są to sortery z figurami różnych kształtów, elementy do przesuwania i kręcenia. Można włączać i wyłączać melodie oraz bawić się światełkami. Wszystko zależy od wybranego modelu jednak niewątpliwe, maluch będzie miał mnóstwo frajdy.

3. Jeździk

To nie tylko ciekawy, ale z pewnością wyjątkowy prezent, który może służyć latami. Maluch może dzięki niemu stawiać pierwsze kroki, zupełnie tak jak w przypadku pchacza. Gdy dziecko podrośnie, może na nim jeździć, odpychając się nóżkami. Tego typu jeździki najczęściej mają dołączane rączki dzięki czemu, można zabierać je na spacery a rodzic, prowadzić je za pomocą tejże rączki. To idealny prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

4. Rowerek biegowy

W ofertach sklepów z zabawkami modeli na rowerki biegunowe jest bardzo wiele. Dostępnych jest dużo różnorodnych rodzajów zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. To świetny wybór dla tych malców, którzy myślą już o swoim pierwszym rowerze i przymierzają się do rozpoczęcia nauki. Niewątpliwie, dzięki rowerkowi biegunowemu dziecko zdecydowanie szybciej nauczy się trzymać równowagę, która będzie mu potrzebna do nauki jazdy na rowerze tradycyjnym.

5. Interaktywna maskotka Piesek

Dla tych dzieci, które bardzo chciałyby mieć własnego psa, ale z jakichś względów nie mogą, będzie to strzał w dziesiątkę. Maskotka reaguje na zbliżanie się kostki do pyszczka i wydaje dźwięki chrupania. Kiedy maluch będzie chciał go wyczesać specjalną szczotką, wówczas Piesek podziękuje mu mruczeniem i zaśnie. Kiedy przyłoży się szczotkę do głowy, Piesek radośnie zaszczeka. Taki prezent nie tylko sprawi dziecku ogromną radość, ale przede wszystkim nauczy go odpowiedzialności za zwierzę i obowiązku zajmowania się nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *