Porady na zdrady, popularne porady, gdy ktoś Cię zdradza

Jak żyć po zdradzie?

Zdrada nie tylko niszczy zaufanie do partnera, ale również znacznie obniża poczucie własnej wartości. Może również wpłynąć na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jak zatem poradzić sobie ze zdradą? Jak żyć po zdradzie i gdzie szukać pomocy? Przedstawiamy praktyczne porady na zdrady.

Porady na zdrady

Jak się zachować, gdy dowiesz się, że twój partner cię zdradził? Zapewne pierwsze odczucie, jakie będzie ci wtedy towarzyszyć to niedowierzanie, później złość, wściekłość i niesamowity ból. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w takiej sytuacji, jak najbardziej masz prawo do złości. Powinnaś się najpierw wyładować, w dowolny, lecz rozsądny, sposób… Warto mieć w tym czasie przy sobie kogoś bliskiego, komu będziesz mogła się wypłakać i powiedzieć o swoich uczuciach. Może być to przyjaciółka, siostra, mama, ktokolwiek, kto cię wysłucha.

Gdy minie pierwsza złość, musisz porozmawiać ze swoim partnerem. Nie warto robić tego od razu, ponieważ wtedy kierują tobą tylko i wyłącznie emocje. Do takiej rozmowy warto się również przygotować, zastanów się, co chcesz powiedzieć swojemu partnerowi, a także czy widzisz jeszcze szansę na wspólną przyszłość, czy zdrada całkowicie ją przekreśliła. Wiele kobiet po zdradzie wypytuje o szczegóły, jak wyglądała ta kobieta? Ile ma lat? Czy ją zna? Ile razy partner zdradził i w jakim miejscu? Jednak takie pytania w niczym nie pomogą, a jedynie skrzywdzą cię jeszcze bardziej. Nie powinnaś również obwiniać bezpośrednio kobiety, z którą twój partner cię zdradził. To on cię oszukał, a nie kobieta, której nawet nie znasz.

Jak żyć po zdradzie?

Po zdradzie trudno się pozbierać, dlatego warto rozważyć wizytę u psychoterapeuty. Rozmowa z kimś, kto widzi sprawę z boku i zna się na relacjach międzyludzkich, może okazać się bardzo pomocna. Psychoterapeuta nie tylko pomoże ci zrozumieć pewne rzeczy, ale również poprawi twoje poczucie własnej wartości, doda ci odwagi i siły do dalszego życia.

Pamiętaj również, aby się nie obwiniać – w końcu to nie ty zdradziłaś. Po zdradzie powinnaś przede wszystkim zadbać o siebie. Wysypiać się, a być może również zmienić coś w swoim wyglądzie – niech widzi, co stracił!

Czy wybaczyć zdradę?

Czy wybaczyć zdradę? To jedno z najtrudniejszych pytań…, i w zasadzie nie można na nie jednoznacznie odpowiedzieć. To, czy wybaczysz zdradę, zależy tylko i wyłącznie od ciebie i twojego charakteru. Jednorazowa zdrada może być skutkiem oddalenia się od siebie małżonków czy partnerów, spędzania zbyt małej ilości czasu, ale też sygnałem, że tej osobie nie do końca można ufać. Musisz więc zastanowić się, czy jesteś w stanie żyć z kimś, do kogo nie masz już zaufania…

Chyba najtrudniejsza jest zdrada małżeńska, tym bardziej jeśli macie wspólne dzieci. Musisz pamiętać, że w takim przypadku to ich dobro jest najważniejsze. Dlatego, zamiast składać w nerwach pozew o rozwód, rozważ separację, która da wam czas na zastanowienie się nad wspólną przyszłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *