Jakie akcesoria dla niemowląt warto kupić?

Kobieta w ciąży z ubrankiem

Każda przyszła mama zastanawia się, co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla dziecka, którego właśnie oczekuje. Oprócz niezbędnych i nieodzownych rzeczy, jakie muszą się znaleźć w pokoju każdego niemowlaka, warto pomyśleć również o takich gadżetach, których mieć nie trzeba, ale mogą w znacznym stopniu ułatwić opiekę nad maluchem. Jakie to rzeczy? Przeczytaj poniżej.

Chusta lub nosidełko

Malutkie dziecko praktycznie nieustanie jest na rękach rodziców. Przy kilkudniowym maluchu to jeszcze nie tragedia, ale dziecko bardzo szybko rośnie i przybiera na wadze więc noszenie go, będzie stawało się coraz bardziej problematyczne. Opcja z chustą lub miękkim nosidełkiem jest rozwiązaniem bardzo wygodnym zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Wbrew pozorom nie obciąża kręgosłupa i pozwala na swobodne ruszanie rękami. Ponadto chusta zapewnia więź i poczucie bliskości z dzieckiem a wygoda i bezpieczeństwo sprawiają, że niemowlę jest spokojniejsze i łatwiej zasypia.

Niania elektroniczna

Ten wynalazek w znacznym stopniu ułatwia opiekę nad dzieckiem zwłaszcza w dużym domu lub mieszkaniu. Urządzenie składa się z nadajnika umieszczanego w pomieszczeniu, w którym znajduje się dziecko, oraz odbiornika, który informuje rodzica np. o tym, że dziecko już nie śpi. Dostępne są również nianie, które wyposażone są w uspokajające melodyjki bądź mikrofon, do którego rodzic może mówić lub śpiewać, a dziecko na dźwięk znajomego głosu bardzo szybko się uspokaja. Aby zabezpieczyć się przed szybkim rozładowaniem niani, warto wybrać taki model, który posiada wymienne baterie lub po prostu, jest zasilany na prąd.

Leżaczek

Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 miesiąca i umożliwia mu przyjemne spędzanie czasu poprzez wygodne leżenie, zabawę zawieszonymi na pałąku zabawkami i obserwowaniu otoczenia. Jednak dziecko nie powinno spędzać w nim całego dnia. Pomimo miękkiego obicia nie jest zdrowy dla kręgosłupa, zatem czas spędzany na leżaczku, powinien być wydzielany. Godzina to maksymalny czas, jaki dziecko może w nim spędzać. Wybierz taki model, dzięki któremu będziesz mogła z łatwością przenosić dziecko z jednego pomieszczenia do drugiego.

Noworodek śpi na brzuchu

Monitor oddechu

Coraz więcej rodziców decyduje się na jego zakup, zwłaszcza tych, których dzieci urodziły się za wcześnie lub mają zbyt niską wagę i w związku z tym, są bardziej narażone na śmierć łóżeczkową. Rodzice pociech zdrowych również decydują się na taki zakup ze zwykłej troski o swoje maleństwo. Monitor umieszczany jest pod materacem w łóżeczku i kiedy nie wyczuje oddechu malucha przez dłużej niż 15 sekund, wówczas włącza się sygnał ostrzegawczy. Jeśli nie wyczuje oddechu przez więcej niż 20 sekund, wtedy włącza się alarm. To pozwala na szybką reakcję w każdym momencie. Monitor oddechu powinno się stosować do ukończenia 1 roku życia dziecka.

Termometr elektryczny

Zważywszy na fakt, że dzieci często chorują i gorączkują, warto w swojej domowej apteczce mieć termometr elektryczny. Można kupić taki w formie smoczka lub przykładany do ucha, lub czoła. Najmniej precyzyjny jest ten przykładany do czoła. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie termometr douszny, ponieważ mierzy on wewnętrzną temperaturę ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *