Jak wybrać meble młodzieżowe? Aranżacja pokoju nastolatka

pokój nastolatka

Urządzając pokój nastolatka musisz pamiętać, że to indywidualna przestrzeń, która powinna odzwierciedlać osobowość, pasje i zainteresowania Twojej latorośli. Aranżacja pokoju dorastającego dziecka musi wpisywać się w jego upodobania, przed wyborem mebli do pokoju nastolatka dobrze pomyśleć jak zaprojektować jego królestwo, aby było jednocześnie funkcjonalne i przyjemne dla oka.

Jak urządzić pokój nastolatka?

Jeżeli planujesz remont i zakup nowych mebli do pokoju Twojej dorastającej pociechy postarajcie się wspólnie omówić plan prac i przygotujcie razem projekt.

Pamiętaj, że nastolatkowie zazwyczaj lubią decydować o designie i kolorystyce, dlatego nie narzucaj swoich własnych wizji, pozwól swojemu dziecku samodzielnie zorganizować swoją przestrzeń. Nie upieraj się w kwestii kolorów ścian, mebli, zwróć uwagę na to co ważne.

Urządzając pokój nastolatka uwzględnij wielkość pomieszczenia oraz aspekty praktyczne, jak niezbędne elementy wyposażenia młodzieżowego pokoju. Jeśli Twoje dziecko ma swoje hobby, nietypowe gusta pozwól, aby w pokoju znalazły się gadżety, które dają wyraz jego zainteresowaniom. Jednocześnie ważne jest, aby pokój był funkcjonalny, postarajcie się wydzielić w nim strefy relaksu, nauki i rozrywki, które możesz wydzielić np. regałem na książki.

Meble młodzieżowe – jakie wybrać?

Meble młodzieżowe możesz wybrać w gotowych kompletach, specjalne moduły dobrze wpisują się w każdą przestrzeń, niezależnie od jej rozmiarów.

Jeżeli pokój Twojego nastolatka jest niewielki postaw na łóżko na antresoli, pod którą zmieści się biurko wraz z krzesłem. W sprzedaży dostępne są łóżka piętrowe z wbudowaną pod nie szafą ubraniową, półkami, szufladami i biurkiem.

Jeśli nie ogranicza Was przestrzeń i macie do dyspozycji sporych rozmiarów pokój nastolatka możesz dowolnie skompletować meble. W zestawie mebli młodzieżowych, w strefie relaksu nie może zabraknąć łóżka, najlepiej z szufladą, w której zmieści się pościel. Możesz też wybrać rozkładaną kanapę w zestawie z wygodnymi pufami.

W strefie nauki koniecznie musi znaleźć się biurko, dobrze jeśli będzie miało regulowaną wysokość i kąt nachylenia blatu, wygodne krzesło powinno stabilizować kręgosłup Twojego dziecka. Urządzając strefę rozrywki w pokoju nastolatka zakup niewielkich rozmiarów sofę oraz niski stolik. Oryginalnym pomysłem może okazać się hamak lub fotel podwieszany pod sufitem. Pamiętaj, że w pokoju nastolatka najlepiej sprawdzają się proste i nowoczesne meble młodzieżowe.

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji pokoju nastolatka?

Podczas aranżacji pokoju nastolatka nie zapominaj o dodatkach i dekoracjach, które nadadzą młodzieżowej sypialni indywidualnego wyrazu i charakteru. Na półkach, regale możecie postawić akcesoria, które pobudzają młody umysł do logicznego myślenia i kreatywności. Młody sportowiec na pewno doceni kącik, w którym znajdą się sprzęty do ćwiczeń, dorastająca córka z przyjemnością usiądzie przy niewielkiej toaletce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *