Jak sprzedać auto przez internet? Ile kosztuje wystawienie ogłoszenia motoryzacyjnego?

Alfa Romeo

Chcesz sprzedać samochód? Wystaw ogłoszenie motoryzacyjne w jednym z popularnych serwisów. Tylko, jeśli chcesz to zrobić skutecznie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Przygotowanie auta do sprzedaży

Zanim wystawisz ogłoszenie, przygotuj samochód do sprzedaży. Co to oznacza? Zadbaj, aby był atrakcyjny wizualnie oraz… mechanicznie. Zastanów się, czy można dokonać drobnych napraw, które nie nadszarpną Twojego budżetu, a sprawią, że podniesie się wartość pojazdu.

Oczywiście, nie mamy tu na myśli wymiany zawieszenia czy skrzyni biegów, ale np. nabicie klimatyzacji lub naciągnięcie linki hamulca ręcznego. Dodatkowo, jeśli zbliża się termin przeglądu, warto go zrobić wcześniej. Inaczej nasuwa to podejrzenie, że chcesz samochód sprzedać, bo obawiasz się, że tego przeglądu nie przejdzie.

Gdy masz to z głowy, wystarczy już tylko lekki tuning wizualny. Czyli w praktyce – dokładne wyczyszczenie auta. W środku i wewnątrz. Co istotne, zabierz się za to jeszcze przed zrobieniem zdjęć. Jeśli pojazd będzie na nich wyglądać niechlujnie, to odzew ze strony kupujących nie będzie zbyt duży.

Oferty sprzedaży aut

Auto przygotowane? Możesz zacząć wystawiać ogłoszenie. Ale czekaj, jeszcze chwilkę – najpierw zrób zdjęcia. Z przodu, z boku, z tył, ze środka. Jeśli na karoserii są rysy, wgniecenie, niech będą widoczne. Świadomy kupujący to często udana transakcja.

W ogłoszeniu wypełnij wszystkie dostępne pola, dotyczące stanu auta. Potem, czas na Twój opis. Postaraj się tam napisać wszystko, co warto wiedzieć. Co działa, a co nie. Jakie jest wyposażenie, kiedy ostatnio przeprowadzane były naprawy i czego dotyczyły.

Myślisz, że niektóre informacje lepiej zataić? Zdecydowanie nie. Wtedy osoby, które umawiają się na oglądanie auta, szybko mogą się rozczarować. A to także strata czasu dla Ciebie. Jeśli natomiast klient jest świadomy wad samochodu, to sprawniej wszystko będzie przebiegać.

Nikt do Ciebie nie dzwoni? Nie pisze? Konieczne może okazać się obniżenie ceny. Nie martw się, to normalne – konkurencja na rynku wtórnym nie jest mała. Ale z doświadczenia wiemy, że nawet na kilkunastoletnie auto znajdują się chętni.

Koszt ogłoszeń motoryzacyjnych

Mamy dobrą i złą wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że za wystawienie ogłoszenia motoryzacyjnego trzeba zapłacić. Dobra natomiast jest taka, że nie wszędzie. Przykładem jest duży serwis lokalny, Sprzedajemy.pl, na którym jest to całkowicie bezpłatne.

Na Olx.pl zapłacisz od 24,99 zł, opłata ta zależy od wartości pojazdu oraz od tego, jaką opcję płatności wybierasz. Popularnym serwisem z ogłoszeniami motoryzacyjnymi jest OtoMoto.pl. Ale niestety, za popularność trzeba płacić, tak więc tam koszt oferty zaczyna się od 32,99 zł. Jest jeszcze Allegro.pl – tam, w zależności od pakietu, zapłacisz od 25 zł do 59 zł.

Czy opłaca się wystawiać kilka ogłoszeń? Zdecydowanie nie. My sugerujemy zacząć od serwisu, który jest bezpłatny, ponieważ nic nie ryzykujesz. Dopiero gdy tam się nie uda, spróbuj na Allegro czy na OtoMoto.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *