Gdzie dać ogłoszenie, kiedy pozbywasz się niepotrzebnych rzeczy?

Kompuer, komórka i kubek

W dzisiejszych czasach kupowanie i sprzedawanie rzeczy w internecie jest pewnym standardem, każdy może to zrobić, wystawiając w sieci odpowiednie ogłoszenie. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się praktycznie wszystkiego, co nam zalega w domu i jednocześnie co zarobić. Gdzie jednak warto się ogłaszać? Które serwisy mogą nam to zaoferować?

Gdzie warto dawać ogłoszenia w sieci?

Możliwości wystawiania ogłoszeń w sieci jest naprawdę dużo, dzięki czeku każdy może wystawić na sprzedać niemalże dowolną rzecz. Od książek, przez stare meble, ubrania, zabawki aż po samochody, sprzęt AGD i RTV i inną elektronikę. Popularne strony, gdzie można wystawić ogłoszenia to np. OLX czy sprzedajemy.pl (doczytaj na Toczytam.pl), a także Gumtree, Gratka, tablica.com czy bazarek.net.pl, czy sławne Allegro. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej, a wiele takich stron może specjalizować się z określonym typie ogłoszeń.

OLX

OLX to jeden z popularniejszych serwisów ogłoszeniowych, który działa rynku od 2006 roku i w sumie udostępnia swoją platformę w ponad 40 krajach. Główna siedziba znajduje się w Holandii, polski oddział z kolei oferuje od lad bardzo szeroką bazę ogłoszeń, z wielu różnych kategorii. Od motoryzacji, przez nieruchomości, aż po artykuły dla domu i ogrodu, ubrania, książki, aż po ogłoszenia o pracę. Może kupować, sprzedawać, a także dokonywać wymian czy nawet oddawać za darmo.

Sprzedajemy

Jest to całkowicie polski serwis ogłoszeniowy, który został założony w 2011 roku. Strona udostępnia aż 18 kategorii głównych, które podzielona się także na podkategorie. Ogłoszenia wystawia się za darmo, jednak, w niektórych przypadkach, jak choćby chęć wyróżnienia, może być konieczna dopłata. Co można sprzedać: samochody, nieruchomości, ubrania, artykułu do domu i ogrodu i dla dzieci, elektronikę, antyki czy nawet wystawić własne usługi albo ogłoszenie o pracę.

Gumtree

Gumtree to jeden z najstarszych polskich serwisów ogłoszeniowych, który działa od 2000 roku i oferuje wystawianie ogłoszeń płatnych i bezpłatnych. Strona zaczynała jako serwis ogłoszeń drobnych, obecnie z kolei oferuje bardzo szeroki zakres kategorii z podziałem na podkategorie. Oprócz wystawienia na sprzedaż samochodu czy mieszkania można także sprzedać bilety, czy nawet zwierzęta. Jeżeli szuka się miejsca do oddania za darmo czy wymieni, także i tam można zrealizować podobnie ogłoszenie.

Gratka

Jest to kolejny polski serwis ogłoszeniowy, który działa od 2000 roku i posiada w swojej ofercie bogaty wybór kategorii. Można wystawić ogłoszenia typu kupie, sprzedam lub wynajmę i dotyczyć to może tak nieruchomości, jak i motoryzacji czy liczne ogłoszenia drobne. Z powodzeniem da się tam znaleźć także pracę.

Allegro

Allegro chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, jest to jedna z największych platform transakcyjnych, która obecnie ma nawet charakter korporacji. Mimo wszystko każda osoba prywatna może z powodzeniem wystawić na stronie własne ogłoszenie, tak bezpłatne, jak i płatne. Serwis działa od 1999 roku i wciąż intensywnie się rozwija.

2 responses on “Gdzie dać ogłoszenie, kiedy pozbywasz się niepotrzebnych rzeczy?

  1. Celina

    To nie wszystko. Takie serwisy ogłoszeniowe to wiadomka, ale dzisiaj też jest jeszcze Market na Facebook. No i wszelkie miejskie grupy na tej samej stronie. Myślę, że to nawet wygodniejsze sprzedawać czy oddawać za pośrednictwem Messenger.

  2. afrodyta

    Ja aktualnie oddaję potrzebującym. Na sprzedaży używanych rzeczy dorobić się nie da, lepiej zrobić coś dobrego i wywołać uśmiech na czyjejś twarzy 🙂
    Zachęcam!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *