Gdzie dać ogłoszenie, kiedy pozbywasz się niepotrzebnych rzeczy?

Kompuer, komórka i kubek

W dzisiejszych czasach kupowanie i sprzedawanie rzeczy w internecie jest pewnym standardem, każdy może to zrobić, wystawiając w sieci odpowiednie ogłoszenie. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się praktycznie wszystkiego, co nam zalega w domu i jednocześnie co zarobić. Gdzie jednak warto się ogłaszać? Które serwisy mogą nam to zaoferować?

Gdzie warto dawać ogłoszenia w sieci?

Możliwości wystawiania ogłoszeń w sieci jest naprawdę dużo, dzięki czeku każdy może wystawić na sprzedać niemalże dowolną rzecz. Od książek, przez stare meble, ubrania, zabawki aż po samochody, sprzęt AGD i RTV i inną elektronikę. Popularne strony, gdzie można wystawić ogłoszenia to np. OLX czy sprzedajemy.pl (doczytaj na Toczytam.pl), a także Gumtree, Gratka, tablica.com czy bazarek.net.pl, czy sławne Allegro. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej, a wiele takich stron może specjalizować się z określonym typie ogłoszeń.

OLX

OLX to jeden z popularniejszych serwisów ogłoszeniowych, który działa rynku od 2006 roku i w sumie udostępnia swoją platformę w ponad 40 krajach. Główna siedziba znajduje się w Holandii, polski oddział z kolei oferuje od lad bardzo szeroką bazę ogłoszeń, z wielu różnych kategorii. Od motoryzacji, przez nieruchomości, aż po artykuły dla domu i ogrodu, ubrania, książki, aż po ogłoszenia o pracę. Może kupować, sprzedawać, a także dokonywać wymian czy nawet oddawać za darmo.

Sprzedajemy

Jest to całkowicie polski serwis ogłoszeniowy, który został założony w 2011 roku. Strona udostępnia aż 18 kategorii głównych, które podzielona się także na podkategorie. Ogłoszenia wystawia się za darmo, jednak, w niektórych przypadkach, jak choćby chęć wyróżnienia, może być konieczna dopłata. Co można sprzedać: samochody, nieruchomości, ubrania, artykułu do domu i ogrodu i dla dzieci, elektronikę, antyki czy nawet wystawić własne usługi albo ogłoszenie o pracę.

Gumtree

Gumtree to jeden z najstarszych polskich serwisów ogłoszeniowych, który działa od 2000 roku i oferuje wystawianie ogłoszeń płatnych i bezpłatnych. Strona zaczynała jako serwis ogłoszeń drobnych, obecnie z kolei oferuje bardzo szeroki zakres kategorii z podziałem na podkategorie. Oprócz wystawienia na sprzedaż samochodu czy mieszkania można także sprzedać bilety, czy nawet zwierzęta. Jeżeli szuka się miejsca do oddania za darmo czy wymieni, także i tam można zrealizować podobnie ogłoszenie.

Gratka

Jest to kolejny polski serwis ogłoszeniowy, który działa od 2000 roku i posiada w swojej ofercie bogaty wybór kategorii. Można wystawić ogłoszenia typu kupie, sprzedam lub wynajmę i dotyczyć to może tak nieruchomości, jak i motoryzacji czy liczne ogłoszenia drobne. Z powodzeniem da się tam znaleźć także pracę.

Allegro

Allegro chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, jest to jedna z największych platform transakcyjnych, która obecnie ma nawet charakter korporacji. Mimo wszystko każda osoba prywatna może z powodzeniem wystawić na stronie własne ogłoszenie, tak bezpłatne, jak i płatne. Serwis działa od 1999 roku i wciąż intensywnie się rozwija.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *